Reality
Vyhledávání
Cena od: Cena do:

Víš o bytu
či domu
k prodeji nebo pronájmu?
Najdi nemovitost
a získej až
10 000 Kč
Kontakty

ORION - realitní a úvěrová kancelář

Žerotínova 702/2

690 02 Břeclav

774 779 916

725 854 474

madaraszjg@gmail.com

Josef Madarász
774 779 916
madaraszjg@gmail.com

Pro naše klienty hledáme

Hledám pronájem bytu podrobnosti(např.: 3+1 s balkonem a garáží)nebo 2+1 v Breclavi za nejvýše 9000 Kč

Hledám koupi rodinného domu 3+1 se zahradou v Břeclavi za nejvýše 1600000 Kč

Hledám pronájem rodinného domu dlouhodobě ( 2 - 3 roky podmínkou ), 1+1 nebo 2+1, možnost psa a parkování v objektu nebe parkovacím stáním u domu. v okrese Hodonín, Břeclav za nejvýše 5000 Kč

Hledám koupi pozemku 600 m2 v Hrušky, Kostice, Tvrdonice, Týnec, Moravská Nová V za nejvýše Kč

Hledám pronájem bytu 1+1, 1+kk v Břeclav za nejvýše 6000 Kč

Hledám koupi rodinného domu v Břeclav za nejvýše 2.600.000,- Kč

Hledám koupi rodinného domu v Břeclav, Kostice, Tvrdonice, Hrušky za nejvýše Kč

Hledám koupi bytu 2+1 opravený v Charvátská Nová Ves za nejvýše 600000 Kč

Hledám koupi rodinného domu 3+1,4+1 a více ,platím hotově v Břeclavi a okolí do 25 km. za nejvýše 600.000,- Kč

Hledám koupi bytu 1+1,2+1, centrum, i na Kravínech, Slovácká v Břeclavi za nejvýše 700.000,- Kč

Hledám koupi bytu 3+1,2+1 zděný s vlastní vytápěním a balkónem, původní stav, Břeclav, St,Břeclav, v Břeclavi za nejvýše 800.000,- Kč

Hledám koupi bytu 2+1, 3+1, 3+kk, může být s balkonem v Břeclavi, Mikulově za nejvýše Kč

Služby

Naše společnost poskytuje svým klientům komplexní, profesionální služby, zahrnující kompletní právní servis, finanční poradenství a daňové poradenství, vše v ceně provize.

Advokátní úschovu peněz a listin poskytujeme po dohodě standardně ke každé smlouvě, kterou budeme společně s kupní smlouvou realizovat.

Zajistíme i zaplatíme podání návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, zaplatíme správní poplatek a dohlédneme nad bezproblémovým průběhem řízení u katastrálního úřadu.

Pro naše klienty dále přichystáme daňová přiznání k dani z nabytí nemovitostí a zajistíme znalecký posudek popř. posudek směrnou hodnotou pro účely určení daňové povinnosti, případně zajistíme ocenění pomůckami (pokud je to v daném případě možné).

 

Přehled poskytovaných služeb našim klientům (vše v ceně provize):

 

 

Nejčastější otázky k dani z nabytí nemovitosti

Koupili jste nemovitost a leží před vámi povinnost podat daňové přiznání?

Pojďme se společně podívat na to, jak to udělat správně v roce 2018.

Daň z nabytí řešíte s finančním úřadem v místě, kde se nachází nemovitost, nikoliv kde máte trvalý pobyt

 

 

4% z ceny, ale z jaké?
Zřejmě víte, že budete platit 4% z ceny nemovitosti, avšak nyní je potřeba si ujasnit z jaké ceny. Při převodech nemovitostí kupní smlouvou totiž ve svém přiznání zjišťujete tzv. nabývací hodnotu nemovité věci.
Ta je výsledkem porovnání dvou cen:
1) ceny sjednané (skutečné kupní ceny)
2) nabývací hodnoty nemovitosti (75% z ceny Směrné hodnoty nebo Znaleckého posudku)

 

A daň zaplatíte vždy z ceny vyšší – stát se tím chrání proti účelovému krácení daní. U většiny nemovitostí si můžete vybrat, zda chcete pro výpočet použít směrnou hodnotu nebo zda si necháte vypracovat znalecký posudek.

 

Směrnou hodnotu můžete použít u pozemku, bytu, rodinného domu, garáže, rekreační chaty atd. Směrnou hodnotu nelze vypočítat u lesních pozemků, vodních ploch, rozestavěných nemovitostí apod. Takže v těchto případech musíte oslovit znalce, aby vám obstaral Znalecký posudek, který doručíte finančnímu úřadu v příloze (více v Pokynech k přiznání k dani z nemovitých věcí).

 

Směrná hodnota
Směrnou hodnotu nemovitosti vám vypočítá sám správce daně, když v hlavním formuláři zaškrtnete příslušné políčko a vyplníte povinné přílohy. Například pokud jste koupili bytovou jednotku, vyplníte kromě hlavních formulářů ještě přílohy č. 2 a 2A. Pokud jste koupili rodinný dům vyplníte navíc ještě přílohy č. 2 a 2C. Nevýhodou směrné hodnoty je, že se výsledek ve formuláři nijak neukáže, takže nemáte jistotu, zda výše směrné hodnoty nemovitosti nepřevýšila skutečnou kupní cenu. Můžete si však vypočítat alespoň předběžnou orientační hodnotu na internetové kalkulačce. Existuje zde tedy možnost, že se v budoucnosti ozve správce daně s platebním výměrem na doplatek daně.

 

 

Rok 2018

Při koupi nemovitosti zajistíme odhadce – ten vyhotoví znalecký posudek (odhad nemovitosti), který bude nedílnou přílohou přiznání k dani z nabytí nemovitosti. Znalec ohodnotil vaši nemovitost na 900 000 Kč. Nemovitost jste ale koupil za 950 000 Kč. Daň se počítá jednoduše z vyšší částky. V tomto případě tedy 4% z ceny 950 000 Kč, tj. 38 000 Kč.Nebo naše realitní asistentka Vám zdarma vypracuje znalecký posudek tzv. směrnou hodnotou.

Konec, šmitec, tečka, je hotovo!

daň z nabytí nemovitosti